×zamknij
Uprzejmie informujemy, iż z końcem roku 2016 Domeria zawiesiła sprzedaż projektów.
Zainteresowanych przejęciem domeny domeria.pl prosimy o kontakt na info @ chocologic . pl
Moje projekty domów
Projekty domów Pompy ciepła Słownik terminów

Gotowe projekty domów

Forum Domerii

Strona:
  • 1

   
22 lip 2009 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #1
Anonimowy użytkownik Powiększenie poddasza Lara 2
Czy przy zmianie kąta nachylenia dachu o 5 stopni na bardziej ostry zyska się większą powierzchnię na poddaszu i wysokość na poddaszu?
   
24 lip 2009 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #2
Architekt

Zarejestrowana:
5 lut 2009
Posty: 8
Powierzchnia na poddaszu, wg projektu, którą można policzyć jako powierzchnię użytkową liczoną od 1,9m wynosi 12,8m2. Z tym że, pomieszczenie to nie posiada w żadnych punkcie wysokości 2,2m wymaganej przez warunki techniczne dla pomieszczeń lokalizowanych na poddaszu ( jest to także średnia wartość dla pomieszczenia , które całe znajduje się pod "skosem"). Tak więc na stan obecny nie może być traktowane jako pomieszczenie użytkowe.
Zmiana kąta dachu o 5 stopni nie pociągnie za sobą zbyt dużych zmian w gabarytach pokoju, powierzchnia będzie wynosić 13,5m2, więc jest to zmiana tylko o 0,7m2. Trzeba w tej powierzchni przewidzieć także schody.Wysokość do jętek zmieni się z wartości 1,9 na 2,18m.

Zaznaczam jednocześnie, że powierzchnia, o której jest mowa położona jest nad pokojem o pow. 11,5m2, wiatrołapem i częścią korytarza. Powierzchnia położona nad dwoma pozostałymi pokojami, łazienką, wc i biegnącym wzdłuż korytarzem nie może być wykorzystana jako powierzchnia użytkowa, gdyż na ścianie rozgraniczającej te dwie strefy wychodzi wysokość 1.9m.

Jedynym rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie jak największej powierzchni na poddaszu jest znaczne podwyższenie ścianki kolankowej oraz przeprojektowanie ściany oddzielającej wspomniane dwie strefy. Wtedy uzyska się zarówno odpowiednie wysokości jak i metraż. Zaznaczam jednak, że taka zmiana może mocno wpłynąć na estetykę bryły.
 Wyślij wiadomość 

Uwaga: Przed umieszczaniem wypowiedzi prosimy o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem forum.

Zaloguj się aby korzystać z pełnej funkcjonalności forum (np. publikować własne wypowiedzi).